Dış Cephe Isı Yalıtım

Dış Cephe ,Mantolama, ,sadece ısı yalıtım değil, Ayrıca ses yalıtımı da sağlamaktadır. Dış Cephe Mantolama yönteminde kullanılan yalıtım levhası,, ses yalıtımı konusunda da gayet başarılıdır. Bu şekilde dışarıdan gelen seslerin yapı içerisine girmesi engellenmiş olur, ,aynı şekilde içerideki ,seslerin dışarıya çıkması da engellenmiş olacaktır. Özellikle gürültülü ,ve kalabalık alanlarda bulunan yapılarda çok işe yarayacak olan mantolama yöntemi, yalıtım konusunda tam bir uzmandır. Mantolama işlemi ,yapılmadan önce iyi bir plan ,cetveline ihtiyaç vardır.

İlk olarak kullanılacak malzemeler tam olarak belirlenmelidir, daha sonra mantolama tekniğinin uygulanacağı yapı ile ilgili gerekli ölçüler alınmalıdır. Ölçümler yapılırken hassas ölçekler kullanılmalı, tüm detaylar göz önünde bulundurularak iyi bir plan cetveli oluşturulmalıdır.

Dış cephe mantolama ile oratalama olarak %40 ile %50’lık ısı yalıtım tasarrufları sağlanabilmektedir. Dış cephe mantolama ile ev ekonomisine, ülke ekonomisine fayda sağlamakla birlikte uzun vadeli olarak doğaya sağlayacağı faydalarda göz ardı edilmemelidir.

 

 

 

Dış ısı yalıtım 1

Dış ısı yalıtım 2