Teras izolasyonu, su yalıtımı için gerekli bir işlemdir.
Teras su yalıtımı doğru malzeme ve doğru uygulama ile birbirine bağlantılıdır.
Geleneksel teras su yalıtımında veya teras çatı sisteminde yapılan su izolasyonunda 25 M2 ara ile mutlaka buhar (havalandırma bacası) monte edilmesi gereklidir.

Teras su sızıntısını kesin olarak sona erdirmek, sorunsuz ,ve görsel açıdan estetik ve sağlam bir terasa sahip olmak firmamızın yapacağı, poliüretan, epoksi vs. gibi ek yeri olmayan su ve buhar geçirimsiz izolasyon malzemeleri ile mümkündür.
Poliüretan ve epoksi izolasyon ürünleri ,teras yapısına göre hareketlenmelerde (dinamik-statik) esneyerek tüm hareketlenmeleri tolere ederek çatlak veya kılcal çatlak oluşmasını önler.
Teras su kaçıklarında (su sızıntısı) en önemli ,detaylardan birisi süzgeçlerdir. (su tahliye giderleri)

Bahse konu olan bu süzgeçler genelde eksik veya yanlış detaylandırılmaktadır.
Su doğası gereği tembel bir varlıktır. Bu nedenle süzgeç (su tahliye gideri) yırtıkları suyun terastan içeri girdiği (sızdığı), yerlerin başındadır.

Uygulamasını yaptığımız teras su izolasyon ürünleri yaya trafiğinden etkilenmez.
Gezilemeyen teraslarda da ara katman olarak poliüretan, epoksi ,ürünler su izolasyonu (su yalıtımı) olarak kullanılmaktadır.

Teras çatı su yalıtımı, izolasyonu bilgi ve tecrübe gerektiren önemli ve hassas bir iştir.
Yapılan harcalamaların boşa gitmemesi ve yağışlı ,havalarda teras su sızıntısı nedeniyle mağdur, olunmaması için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.   o

 

Teras izolasyon, Teras kaplama, Teras Yalıtımı, Teras Yalıtımı meya
Teras Yalıtımı